معتبرترین و بهترین قالیشویی کرج - قالی شویی کرج

خطوط ویژه

پاک کردن شمع از روی فرش

چگونه لکه شمع را از روی فرش پاک کنیم؟

برای شما هم پیش آمده است که پارافین مایع ناشی از روشن کردن شمع روی فرش هایتان بریزد؟ در این زمان چه می کنید؟  پاک کردن لکه پارافین از روی فرش نسبتا دشوار است و اگر مدت زمان زیادی از ایجاد این لکه گذشته است ممکن است با روش های خانگی امکانپاک کردن کامل آن وجود نداشته باشد و نیاز باشد که فرش را برای شستشو و لکه بری به یک قالیشویی مجاز در کرج ، تهران و هر منطقه ای که در آن سکونت دارید بسپارید تا با استفاده از تجهیزات به روز و کارآمد به رفع لکه ها بپردازند.

پاک کردن شمع از روی فرش

روش پاک کردن لکه شمع از روی فرش

  • مرحله ۱: برای پاک کردن شمع از روی فرش روش های مختلفی وجود دارد. بهترین زمان برای پاک کردن لکه پارافین از روی فرش دقیقا زمانی است که لکه ایجاد می شود. بهتر است سریعا یک تکه یخ را درون یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و روی پارافین بگذارید تا کاملا به حالت جامد تبدیل شود سپس بوسیله یک چاقوی کند به آرامی پارافین را از روی فرش جدا کنید. توجه داشته باشید که در زمان جدا کردن پارافین از فرش آسیبی به الیاف فرش وارد نکنید.
  • مرحله۲: بعد از برداشتن بخش جامد شمع باید بقایای باقی مانده از پارافین را از روی فرش پاک کنیم. برای این کار می توانید یک برگه و اتو یا سشوار استفاده کنید. برگه یا دستمال را بر روی لکه شمع قرار دهید و اتوی گرم را روی آن بکشید تا پارافین های اضافی جذب برگه یا پارچه نخی شود. مب توانید هر چند دقیقه یکبار برگه و یا پارچه را جا به جا کنید تا بتوانید لکه را کامل از روی فرش پاک کنید. در صورتی که از سشوار استفاده می کنید باید چند لحظه سشوار را روی لکه نگه دارید تا حرارت آن به فرش منتقل شده و پارافین را آب کند. این کار را تا زمانی که پارافین به طور کامل از روی فرش پاک می شود ادامه دهید.
  • در مرحله بعد بهتر است از یک پارچه مرطوب و شوینده مناسب برای فرش برای پاک کردن نهایی لکه شمع از فرش استفاده کنید. بوسیله محلول شوینده مناسب می توانید محل لکه را به طور کامل از روی فرش پاک کنید.

پاک کردن شمع از روی فرش

نکات مهم در زمان پاک کردن لکه شمع از فرش

  1. در زمان برداشتن پارافین از فرش بهتر است از یک چاقوی کند استفاده کنید تا الیاف فرش آسیب نبیند.
  2. برای استفاده از شوینده ها بهتر است یک تست کوچک قبل از انجام کار را فراموش نکنید. در صورتی که از شوینده های فرش استفاده می کنید بهتر است دستورالعمل مندرج در روی بسته بندی را به دقت مطالعه فرمایید تا مشکلی برای فرش شما پیش نیاید. بهتر است برای شستشوی فرش خود از یک شوینده خنثی و استاندارد استفاده نمایید تا مشکلی برای فرش ایجاد نشود.
  3. بعد از شستشوی محل لکه تا جای ممکن باید به خشک کردن لکه بپردازید. ماندن رطوبت در بین الیاف می تواند زمینه رشد و تکثیر اکتریها را فراهم کرده و منجر به ایجاد بوی بد در فرش شود. توجه داشته باشید که قرار دادن فرش در مقابل نور خورشید برای مدت طولانی جهت خشک شدن می تواند به فرش آسیب برساند.
  4.  در زمان شستشو تا زمانی که پارافین گرم است و در حالت مایع قرار دارد از دست زدن به آن خودداری کنید تا دست شما آسیب نبیند.
  5.  در صورتیکه با مشکل رنگ دهی فرش رو به رو هستید و فرش شما دراثر شستشو امکان ترکیب رنگ را دارد بهتر است پاک کردن لکه را به قالیشویی معتبر بسپارید.پاک کردن شمع از روی فرش
نتیجه گیری

لکه شمع به راحتی و با طی کردن مراحل فوق می تواند از روی فرش پاک شود. بهتر است برای رفع لکه های مختلف از روی فرش به دقت عمل کنید و اگر لکه با روش های خانگی برطرف نشده است از یک قالیشویی حرفه ای برای رفع لکه کمک بگیرید و از بکار گیری شوینده های قوی برای رفع لکه جدا خودداری کنید. این کار ممکن است به الیاف فرش و یا رنگ آن آسیب وارد کند. همچنین تا زمانی که شمع دارای پارافین مایع روی خود است بهتر است از جا به جایی آن بپرهیزید. همچنین از قرار دادن شمع در جهت جریان زیاد هوا بپرهیزید . این کار از پخش شدن موم شمع جلوگیری می کند.

برچسب: شستشوی فرش کنف ، تمیز کردن فرش کنفی ، چگونه فرش کنفی را تمیز کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *