معتبرترین و بهترین قالیشویی کرج - قالی شویی کرج

خطوط ویژه

پاك كردن آدامس از روی فرش

پاک کردن آدامس از روی فرش

پاک کردن بعضی از لکه ها کاری دشوار و نیازمند دقت و اطلاعات است. پاک کردن لکه لوازم ارایش از فرش، لکه های روغنی، رنگی و لکه آدامس کاری تخصصی است که نیازمند دقت است. قطعا برای شما هم پیش آمده است که درگیر پاک کردن لکه آدامس از روی سطوح مختلف شوید. برخی از سطوح مانند فرش ها مشکلات بیشتری را برای پاک کردن ایجاد میکنند. پاک کردن آدامس از روی فرش ممکن است یکی از کاری دشوار و چالش برانگیز باشد. با این حال، با استفاده از روش‌های درست و موثر، می‌توانید به راحتی لکه‌ی آدامس را از روی فرش پاک کنید. در ادامه، روش‌های مختلفی را برای جدا سازی آدامس از روی فرش به شما معرفی خواهیم کرد.

پاک کردن آدامس از روی فرش

روشهای پاک کردن آدمس از روی فرش

  •  استفاده از یخ

یکی از روش‌های موثر برای پاک کردن آدامس از روی فرش، استفاده از یخ است. برای این کار، یک قطعه یخ را در یک کیسه پلاستیکی بسته و آن را بر روی لکه آدامس قرار دهید. پس از چند دقیقه، آدامس خرد شده و می‌توانید آن را با یک مقدار کوچک از شوینده‌ی فرش پاک کنید.

  • استفاده از مواد شیمیایی

شما می‌توانید از مواد شیمیایی نظیر اتیلن گلیکول، ایزوپروپیل الکل، سولوتیون هیدروژن پراکسید و چندین ماده شیمیایی دیگر برای پاک کردن لکه آدامس استفاده کنید. برای این کار، ماده شیمیایی مورد نظر را روی لکه آدامس بریزید و با یک دستمال پنبه‌ای، لکه را تمیز کنید. پیش از استفاده از هر ماده شیمیایی، حتماً باید اطمینان حاصل کنید که آن ماده شیمیایی برای فرش شما مناسب است و آسیبی به بافت و الیاف فرش وارد نمیکند.

  • استفاده از سرکه سفید

سرکه سفید یکی از پاک کننده هایی است که مصارف گوناگون دارد. یکی از کاربردهای آن برای پاک کردن آدامس از روی فرش است. برای این کار کمی سرکه را بر روی گاز یا داخل ماکروفر گرم کنید. سپس بوسیله یک پارچه نخی آن را بر روی لکه آدامس بزنید و در نهایت با چاقو آدامس را از فرش جدا کنید.

  • استفاده از ترکیب مایع ظرفشویی و نمک

برای تمیز کردن لکه آدامس از روی فرش مایع ظرفشویی را روی آدامس بریزید. پس از چند دقیقه نمک روی آن ریخته و کمی صبر کنید. حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بعد بوسیله چاقو آدامس را جدا کنید. توجه داشته باشید این کار را به آرامی انجام دهید تا آسیبی به الیاف فرش وارد نشود.

  • استفاده از تافت مو

استفاده از تافت مو یکی دیگر از روشهای رایج برای پاک کردن آدامس از روی فرش است. تافت میتواند باعث سفت شدن آدامس و جداسازی آسان آن از روی بافت فرش شود.

پاک کردن آدامس از روی فرش

شوینده های مختلفی برای پاک کردن اواع لکه ها وجود دارد. اگر می‌خواهید با انواع بیشتری از آنها آشنا شوید خواندن مقاله انواع شوینده های فرش کدامند را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

بیشتر بخوانید: روش های ازبین بردن پرز فرش

 

نکاتی برای پاک کردن آدامس از روی فرش

در زمان تمیز کردن لکه آدامس از روی فرش باید به برخی از نکات توجه کنید:

  1. با عجله کار نکنید

در هنگام  زدودن آدامس از روی فرش، به هیچ وجه عجله نکنید و با آرامش و دقت عمل کنید. استفاده از قدرت بیش از حد در فشار دادن یا استفاده از محلول‌های قوی می‌تواند فرش شما را خراب کند.

  1. تمیز کردن لکه آدامس در اسرع وقت

هرچقدر لکه آدامس زودتر پاک شود احتمال پاک شدن کامل آن بیشتر خواهد بود. لکه هایی که برای زمان طولانی بر روی سطوح باقی بمانند به سختی پاک میشوند و در مواردی امکان دارد که به طور کامل پاک نشوند.

  1. عدم استفاده از محلول‌های قوی

استفاده از محلول‌های قوی برای پاک کردن لکه آدامس، می‌تواند باعث خراب شدن فرش شما شود. همچنین استفاده از موادی مانند سفید کننده های قوی، الکل، اسید و غیره نیز خودداری کنید.

 

بیشتر بخوانید: شستشوی فرش به روش نانو

 

  1. انتخاب روش مناسب

برای پاک کردن آدامس از روی فرش، بهتر است از روش‌های مناسب و موثر استفاده کنید. هر فرشی دارای ویژگی‌های خاص خود است و برای پاک کردن لکه آدامس باید روشی انتخاب شود که به فرش شما صدمه نزند. در صورتیکه اطلاعات دقیقی از چگونگی رفع این لکه ندارید برای جلوگیری از آسیب رسیده به فرش بهتر است از یک قالیشویی معتبر کرج کمک بگیرید.

  1. تمیز کردن با روش صحیح

برای تمیز کردن لکه آدامس از روی فرش، از روش صحیح استفاده کنید. تمیز کردن با دستمال‌هایی با بافت زبر و سخت و مسواک زبر می‌تواند باعث اسیب به بافت فرش شما شود. بهتر است برای تمیز کردن فرش از دستمال پنبه‌ای و نرم استفاده کنید.

پاک کردن آدامس از روی فرش

تمیز کردن کردن لکه آدامس از روی فرش به نظر ممکن است یک کار دشوار و بسیار سخت به نظر برسد، اما با توجه به نکات و روش‌های مناسب می‌توان به آسانی این کار را انجام داد. همچنین با توجه به اهمیت فرش در دکوراسیون منزل، بهتر است برای پاک کردن لکه‌های آن با دقت و با استفاده از روش‌های مناسب اقدام کنید تا فرش شما دوباره مانند اول بدرخشد. در صورتی که هنوز قادر به پاک کردن آدامس از روی فرش نیستید، بهتر است به خدمات شرکت‌های قالیشویی متخصص مراجعه کنید.

برچسب: روش پاك كردن آدامس از روي فرش، پاک کردن آدامس از روی مبل، لکه قدیمی آدامس، پاک کردن آدامس از روی موکت، حلال آدامس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *