معتبرترین و بهترین قالیشویی کرج - قالی شویی کرج

خطوط ویژه

پاک کردن لکه لوازم آرایش از روی فرش

ترفندهای پاک کردن لکه لوازم آرایش از روی فرش

لوازم آرایشی از مواردی است که در تمام خانه ها یافت میشود و احتمال اینکه روی فرش ریخته و باعث مشکل شود بسیار زیاد است. این مواد بر پایه انواع روغن ها تشکیل میشوند و پاک کردن آنها کار نسبتا دشواری است و ممکن است گاهی لکه پخش شده و بزرگتر شود. مهمترین نکته در تمیز کردن لکه لوازم آرایش این است که این لکه ها هر چه زودتر پاک شوند احتمال بیشتری دارد که به طور کامل پاک شود. در این مقاله به برخی از روشهای پاک کردن لکه لوازم آرایش از روی فرش پرداخته شده است .

پاک کردن لکه لوازم آرایش

انواع لکه لوازم آرایش و روشهای پاک کردن آنها

  • پاک کردن له ناشی از رژلب

در زمانی که لکه رژلب بر روی فرش شما ایجاد شده است بهتر است در گام اول بقایای رژ لب را در صورت وجود بوسیله چاقو بردارید. در مرحله بعد میتوانید بوسیله یک پارچه تا حدودی رنگ لکه را پاک کنید. توجه داشته باشید که پارچه را به صورت ضربه ای بر روی لکه بزنید تا لکه پخش نشود و یا عمق آن زیاد نشود. سپس از الکل برای پاکسازی لکه استفاده کنید. الکل را در محل لکه اسپری کنید و با دستمال تمیز کنید. در مرحله آخر میتوانید از محلول آب و مایع ظرفشویی استفاده کنید تا لکه به طور کامل پاک شود.

  • پاکسازی لکه ریمل

ریمل نیز جزو لوازم آرایشی پر مصرف است و امکان ریخته شدن روی فرش وجود دارد. برای رفع این لکه ها میتوانید از مخلوط سرکه سفید و آب سرد و یا شوینده های قوی استفاده کرد. برای این کار مثل لکه رژ لب ابتدا بوسیله یک پارچه تمیز و با ضربه زدن مواد اضافی را از سطح فرش پاک کنیدو سپس از ترکیب سرکه و آب سرد و یا مواد شوینده قوی استفاده کنید. میتوانید مواد شوینده را بوسیله یک مسواک به آهستگی بر روی لکه بکشید تا پاک شود. سپس با یک دستمال پارچه ای محل لکه پاک کنید.

  • لکه ناشی از کرم پودر

لکه کرم پودر جزو لکه هایی است که نسبتا به راحتی پاک میشود. برای پاک کردن این لکه بعد از برداشتن مواد کرم پودر از سطح فرش میتوانید از ترکیب مایع ظرفشویی و آب برای پاک کردن لکه استفاده کنید. استفاده از سرکه سفید نیز می‌تواند برای رفع این لکه استفاده شود.

  • پاک کردن لاک ناخن

لاک ناخن هم از جمله مواردی است که احتمال ریخته شدن روی فرش و یا سایر سطوح بالاست. این لکه پایه ترکیبی متفاوتی با لوازم آرایشی دارد. برای پاک کردن آن بهتر است از مواد حاوی استون، شیشه شورها و پدهای پاک کننده لاک ناخن استفاده کنید. توجه داشته باشید که پاک کردن این لکه  نیز به صورت ضربه زدن میباشد. کشیدن پارچه به چپ و راست میتواند لکه را پخش کرده و کار را دشوار کند. اگر از پد لاک پاک کن استفاده کردید پس از پاکسازی لکه از ترکیب آب ولرم و مایع ظرفشویی برای پاک کردن چربی سطح فرش استفاده کنید.

پاک کردن لکه لوازم آرایش

نکات مهم قبل از پاک کردن لکه لوازم آرایش

  • قبل از انجام هر کدام از روش های فوق، ابتدا باید مطمئن شوید که مواد اضافی لوازم آرایش به طور کامل پاک شده اند.
  • هرگز از محلول های خیلی قوی تمیز کننده استفاده نکنید، زیرا ممکن است باعث آسیب به انواع الیاف بکار رفته در فرش شوند. اگر مایل به استفاده از شوینده های قوی هستید بهتر است روی قسمت کوچکی از فرش امتحان شود و درصورتیکه مشکلی ایجاد نشد برای پاک کردن لکه لوازم آرایش استفاده کنید.
  • هرگز از چاقوهای با تیغه خیلی تیز و شیشه برای جمع کردن لوازم آرایش استفاده نکنید، زیرا ممکن است فرش را خراشیده و آسیب برسانید.
  • بهتر است از لوازم آرایشی که حالت پودری دارند در فضای باز استفاده کنید، تا اینکه به روی فرش بریزند.

پاک کردن لکه لوازم آرایش

نتیجه گیری

در این مقاله، به بررسی روش های مختلف پاک کردن لوازم آرایش از روی فرش پرداختیم. همانطور که دیدید، روش های مختلفی برای پاک کردن لوازم آرایش از روی فرش وجود دارد، از جمله استفاده از مایع ظرفشویی، شوینده های خانگی، استفاده از برس و ظربه زدن به فرش. با انتخاب روش مناسب و انجام مراحل درست، می توانید به راحتی لوازم آرایش خود را از روی فرش پاک کنید و فرش خود را نیز حفظ کنید.

همچنین بهتر است همواره از پخش لوازم آرایش بر روی فرش خودداری کنید و در صورت بروز این حادثه، به سرعت اقدام به پاک کردن لوازم آرایش کنید تا اینکه روی فرش خشک شود و باعث آلوده شدن بیشتر فرش نشود. در صورتیکه مطمئن نیستید که میتوانید لکه لوازم آرایش را پاک کنید بهتر است از خدمات یک قالیشویی معتبر کرج استفاده کنید تا مشکلی برای فرش شما ایجاد نشود.

برچسب:  پاك كردن رژ از روي فرش، از بین بردن لکه لوازم آرایش از روی موکت، پاک کردن لکه رژلب از روی فرش، پاک کردن لکه سرمه از روی فرش، پاک کردن لکه خط چشم از روی فرش، پاک کردن لوازم آرایش از روی قالی، پاك كردن كرم پودر از فرش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *