معتبرترین و بهترین قالیشویی کرج - قالی شویی کرج

خطوط ویژه

انواع شوینده های فرش کدامند؟

انواع شوینده های فرش را میشناسید؟

تمیز نگه داشتن فرش های شما بخش مهمی از حفظ یک خانه سالم و راحت است. کشیدن جاروبرقی منظم مهم است، اما همیشه برای از بین بردن لکه های سرسخت و کثیفی های عمیق کافی نیست. اینجاست که قالی‌شویی‌ها وارد می‌شوند. در این مقاله، انواع مختلف شوینده‌های فرش و بهترین شوینده های فرش را بررسی خواهیم کرد.

انواع شوینده فرش

انواع روشهای شستشوی قالی

وقتی صحبت از شستشوی قالیها می شود، روشها به ۲ گروه تقسیم میشوند:

 • بخار شویی
 • شستشو با آب و مواد شوینده

بخارشوی ها از آب داغ و محلول تمیز کننده استفاده می کنند تا به عمق الیاف فرش نفوذ کنند و کثیفی را از بین ببرند. از طرف دیگر شامپوها از مواد شوینده کف کننده برای شستن فرش استفاده می کنند که سپس توسط دستگاه با مکش پاکسازی می شود. هر دو نوع شستشوی فرش می توانند موثر باشند، بنابراین باید در هنگام انتخاب بین آنها نیازها و ترجیحات خاص خود را در نظر بگیرید.

فاکتورهایی برای انتخاب بهترین دستگاه شوینده فرش:

اگر به دنبال بهترین شوینده فرش ماشینی هستید، باید چند فاکتور را در نظر بگیرید.

به دنبال دستگاهی با موتور قوی و مکش قوی باشید. زیرا این کار به حذف هر چه بیشتر کثیفی و رطوبت از فرش شما کمک می کند.

ثانیا، اندازه و وزن دستگاه را در نظر بگیرید – یک ماشین بزرگتر ممکن است قدرتمندتر باشد، اما ممکن است مانور دادن در اطراف خانه شما نیز دشوارتر باشد.

نکاتی برای انتخاب شوینده مناسب فرش:

هنگام انتخاب بهترین مواد شوینده برای شستن فرش باید به چند نکته توجه داشت.

 • به جای یک محلول تمیزکننده عمومی، به دنبال شوینده ای باشید که به طور خاص برای شستشوی قالیها ها طراحی شده باشد. این مواد شوینده طوری فرموله شده اند که با مکانیسم شستن دستگاه کار می کنند و به شکستن آلودگی و لکه ها به طور موثرتری کمک می کنند.
 • نوع فرش و الیاف بکار رفته در آن را در نظر بگیرید. برخی از مواد شوینده ممکن است برای مواد یا رنگ‌های خاصی مناسب‌ تر باشند.
 •  لیست مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مواد شوینده برای استفاده کاملا مناسب است و برای کودکان و حیوانات خانگی بی خطر است و هیچ گونه باقیمانده مضر از خود باقی نمی گذارد.

ویژگیهای شوینده مناسب فرش:

 • قیمت مقرون به صرفه
 • عدم آسیب به بافت و الیاف فرش
 • رایحه مطبوع و ضد الرژی
 • سادگی در پاک شدن از سطح فرش در زمان ابکشی
 • قابلیت استفاده در ماشین آلات پیشرفته
 • خنثی بودن (مواد شوینده اسیدی یا قلیایی میتوانند به بافت فرش و الیاف آن آسیب جدی وارد کرده و موجب پوسیدگی شود.)

انواع شوینده فرش

بهترین شوینده های فرش:

در ادامه به برخی از بهترین شوینده های فرش اشاره خواهد شد.

 • شامپوفرش

این محلولها به طور نرمال خنثی هستند (نه اسیدی و نه بازی) و به بافت فرش ها آسیبی وارد نمی کنند. این شوینده مناسب برای فرش دستبافت و ماشینی است.

 • شوینده های پودر قالی

این شوینده ها همانطور که از اسم آنها مشخص است ظاهری پودری دارند. فرمول پیچیده این شوینده ها آنها را برا برطرف کردن انواع لکه چربی روی فرش مناسب میکند.

 • پودر ماشین لباسشویی

پودر ماشین لباسشویی یکی از شوینده هایی است که به طور معمول برای شستشوی فرش ها به شکل سنتی بکار میرود. بهتر است از پودر لباسشویی برای شستن فرش های دستبافت استفاده نشود چون امکان ترکیب شدن رنگ ها به دلیل وجود آنزیم در پودر بیشتر است.

 • پودر صابون

استفاده از پودر صابون نیز به طور معمول در روش سنتی شستشوی فرش رایج است.

انواع شوینده های فرش کدامند؟
انواع شوینده های فرش کدامند؟

هنگام انتخاب بهترین مواد شوینده برای شستن فرش باید به چند نکته توجه داشت. در ابتدا، به جای یک محلول تمیزکننده عمومی، به دنبال شوینده ای باشید که به طور خاص برای استفاده با قالیشویی ها طراحی شده باشد. این مواد شوینده طوری فرموله شده اند که با مکانیسم شستن دستگاه کار می کنند و به شکستن آلودگی و لکه ها به طور موثرتری کمک می کنند. ثانیاً، نوع فرشی را که دارید در نظر بگیرید. برخی از مواد شوینده ممکن است برای مواد یا رنگ‌های خاصی مناسب‌ تر باشند. در نهایت، لیست مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مواد شوینده برای استفاده در اطراف کودکان و حیوانات خانگی بی خطر است و هیچ گونه باقیمانده مضر از خود باقی نمی گذارد.

برچسب: بهترین شوینده فرش ماشینی، شوینده فرش، بهترین شوینده فرش، بهترین ماده شوینده فرش، شوینده مناسب فرش ماشینی،  شوینده مناسب فرش دستبافت، مواد شوینده قالی، مواد شوینده فرش