معتبرترین و بهترین قالیشویی کرج - قالی شویی کرج

خطوط ویژه

پاک کردن لکه هندوانه از فرش

چگونه لکه هندوانه را پاک کنیم؟

هندوانه یکی از میوه های محبوب تابستان است. هندوانه به عنوان یکی از میوه های تابستانی محبوب در برخی از موارد افراد را با مشکلاتی روبه رو می کند. ممکن است در زمان برداشتن آن روی فرش یا موکت افتاده و یا آب هندوانه روی موکت یا فرش بریزد حالا باید برای پاک کردن لکه های آن اقدام کنید. به شکل لکی لکه های ناشی از میوه های رنگی دشوار تر از میواه های دیگر پاک می شود. برای پاک کردن لکه هندوانه از فرش بهتر است به محض افتادن لکه اقدام کنید. سریع پاک کردن لکه ها می تواند به شما کمک کند تا لکه را به طور کامل پاک کنید. در صورتیکه برای پاک کردن لکه ها از فرش مطمئن نیستید و تجربه قبلی ندارید می توانید از از یک قالیشویی معتبر در کرج، تهران و هر منطقه دیگری که ساکن هستید کمک بگیرید.

پاک کردن لکه هندوانه از فرش

پاک کردن لکه هندوانه از فرش

  • در صورتیکه لکه تازه است:

لکه تازه هندوانه به راحتی و فقط با یک دستمال خیس پاک می شود. در صورتیکه آب هندوانه روی فرش شما ریخته است و به عمق فرش نفوذ کرده است بهتر است به فکر شستشوی فرش باشید. البته لازم نیست که کل فرش را بشویید. می توانید یک لگن زیر نقطه ای که آلوده شده است قرار دهید و روی لکه آب بریزید و همزمان با فشردن الیاف فرش سعی کنید تمام آب هندوانه از آن خارج شود. توجه داشته باشید که لازم است که از آب سرد برای پاک کردن فرش استفاده شود. اگر لکه شما تازه باشد به راحتی و بدون نیاز به هیچ نوع شوینده ای پاک خواهد شد. توجه داشته باشید که بعد از شستن فرش آن را تا جای ممکن خشک کنید تا زمینه ایجاد بوی ناخوش آیند در فرش ایجاد نشود.

  • اگر لکه خشک شده باشد:

درصورتیکه لکه هندوانه خشک شده باشد برای پاک کردن آن نیازمند شوینده مناسب هستید. استفاده از شامپوفرش ها و شوینده های خنثی بهترین انتخاب برای انواع فرش است. شوینده را در آب سرد حل کنید و درون یک اسپری بریزید. سپس روی لکه اسپری کنید و چند دقیقه به آن زمان دهید تا کاملا لکه از حالت خشکی درآید. همچنین می توانید دستمال مرطوب آغشته به مواد شوینده را چندین بار بر روی لکه بکشید تا لکه کم کمک مرطوب شده و شروع به پاک شدن کند.

بعد از آن می توانید فرش را از مواد شوینده پاکسازی کنید. آبکشی فرش مانع از ماندن ذرات شوینده در داخل فرش می شود. در مرحله آخر تا جای ممکن فرش را خشک کنید. پاک کردن لکه چای و قهوه، روغن، مواد غذایی و بسیاری لکه های دیگر  تا زمانی که تازه هستند و یا مدت زمان زیادی از آن نگذشته است بسیار راحت تر است. بنابراین بهتر است زودتر برای پاک کردن آن اقدام کنید. لکه هندوانه با ماندن و خشک شدن احتمال چسبندگی را در فرش افزایش می دهد.

پاک کردن لکه هندوانه از فرش

درصوتیکه فرش شما رنگ روشن است می توانید برای اطمینان از پاک شدن کامل کمی سفید کننده به محلول خود اضافه کنید و کار پاک کردن را تا زمان تمیزی کامل ادامه دهید. در صورتیکه لکه شما خشک شده است و به راحتی پاک نمی شود بهتر است از یک قالیشویی معتبر برای شستشوی فرش خود کمک بگیرید و از استفاده از مواد شوینده قوی خودداری کنید.

مراحل پاک کردن لکه هندوانه از فرش

  1. برای پاک کردن لکه هندوانه در صورتیکه آب هندوانه روی فرش برگشته است می توانید با یک حوله لکه را تا جای ممکن خشک کنید.
  2. شوینده و آب را ترکیب کنید و محلول را روی فرش اسپری کنید.
  3. بوسیله یک پارچه یا برس نرم به آهستگی الیاف فرش را پاک کنید. این کار را تا تمیز کردن کامل الیاف ادامه دهید.
  4. فرش را آبکشی نمایید و تمام مواد شوینده و بقایای آب هندوانه موجود در بین الیاف را خارج کنید.
  5. فرش را تا جای ممکن خشک کنید و یا آن را در محلی با تهویه مناسب قرار دهید تا کاملا خشک شود. از قرار دادن فرش برای مدن زمان طولانی در مقابل خورشید خودداری کنید.

پاک کردن لکه هندوانه از فرش

:نتیجه گیری

پاک کردن لکه های مختلف از روی فرش می تواند بسیار چالش برانگیز باشد.اما مهمترین نکته در زمان پاک کردن آنها این است که در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام کنید. توجه داشته باشید که لازم نیست از شوینده های خیلی قوی برای پاک کردن لکه ها استفاده کنید. این کار ممکن است به الیاف فرش شما آسیب برساند. درصورتیکه لکه با استفاده از روش های خانگی برطرف نشده است بهتر است از یک قالیشویی معتبر کمک بگیرید و توجه داشته باشید که پاک کردن لکه انار از فرش و یا سایر لکه های میوه های رنگدانه دار مانند هندوانه از فرش می تواند دشوار تر از سایر میوه ها باشد.

برچسب: پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش، تمیز کردن لکه آب هندوانه، روش پاک کردن هندوانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *