معتبرترین و بهترین قالیشویی کرج - قالی شویی کرج

خطوط ویژه

پاک کردن لکه لاک از روی فرش

چگونه لاک را از روی فرش پاک کنیم؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که ظرف لاک روی فرشتان برگشته باشد یا شیشه آن به هر دلیلی روی فرش شکسته باشد و تمام محتویت شیشه روی فرش ریخته باشد. در این زمان شما چه می کنید؟ لکه ایجاد شده در اثر ریختن لاک روی فرش جزو لکه هایی است که به راحتی پاک نمش شودو یک اشتباه کوچک ممکن است به ایجاد مشکل بزرگتری ختم شود. بنابراین قبل از اینکه به پاک کردن لکه لاک از فرش بپردازید بهتر است نکات مهمی را در این رابطه بدانید.

پاک کردن لکه لاک از روی فرش
پاک کردن لکه لاک از روی فرش

مراحل پاک کردن لکه لاک از فرش:

  1. سریعاً عمل کنید: برای پاک کردن لاک از روی فرش، بهتر است به سرعت و در اولین فرصت عمل کنید. زمانی که لاک روی فرش خشک می‌شود، پاک کردن آن دشوارتر می‌شود.
  2. از یک پارچه تمیز یا اسفنج برای جذب لکه تا جای ممکن استفاده کنید: قبل از شروع به پاکسازی لاک، با استفاده از یک پارچه تمیز یا اسفنج ، سعی کنید بخشی از لاک را جذب کنید. این کار می‌تواند مقداری از لاک را از فرش جدا کند و پاک کردن آن را آسان‌تر کند.
  3. استفاده از پاک کننده مناسب: برخی از مواد شیمیایی می‌توانند در پاک کردن لاک از فرش مفید باشند. مثلاً می‌توانید از استون استفاده کنید. ابتدا این ماده را روی یک تکه پنبه یا اسفنج تمیز بریزید، سپس با حرکت‌های ضربه ای لطیف لاک را پاک کنید. با این کار، لاک به پنبه یا اسفنج منتقل می‌شود. در هر صورت، قبل از استفاده از هر محلول شیمیایی، باید روی قسمتی از فرش که قابل مشاهده نیست تست کنید تا از بروز هر گونه آسیب به فرش جلوگیری شود.
  4. استفاده از آب و مایع ظرفشویی: می‌توانید از آب و مایع ظرفشویی برای پاک کردن استون از فرش استفاده کنید. بعد از پاک شدن لکه می توانید ابتدا پارچه ی تمیزی را به محلول آغشته کرده و بعد روی فرش بکشید تا تمیز شود. سپس بوسیله یک دستمال خشک محل شسته شده را خشک کند. توجه داشته باشید در صورتیکه فرش به طور کامل خشک نشود زمینه رشد باکتریها و ایجاد بوی ناطبوع در فرش می شود.
چگونه لکه لاک را از روی فرش پاک کنیم
چگونه لکه لاک را از روی فرش پاک کنیم

نکات مهم برای پاک کردن لاک:

  1. پیشگیری از لکه‌ها: بهتر است در زمان استفاده از لاک، از ایجاد لکه‌ لاک جلوگیری کنید. می‌توانید از قرار دادن روفرشی استفاده کنید و بعد از اتمام کار با لاک آن را جمع کنید.
  2. در صورت ریختن لاک بر روی فرش، سریعاً عمل کنید و آن را پاک کنید. بسیاری از لکه ها هر چه سریع تر پاک شوند راحت تر پاک شده و لکه ای از آن باقی نمی ماند.
  3. کمک گرفتن از قللشویی حرفه‌ای: در صورتی که فرش ارزشمندی دارید و نمی‌خواهید خودتان ریسک کنید، بهتر است از یک خدمات شستشوی فرش حرفه‌ای کمک بگیرید. قالیشویی های حرفه‌ای دارای تجهیزات و تخصص لازم برای پاکسازی انواع لکه از جمله لاک از فرش هستند و می‌تواند به شما کمک کند تا فرش خود را به صورت کامل از لکه پاک کنید.
  4. در زمان تمیز کاری از کشیدن اسفنج بر روی لکه به چپ و لاست خود داری کنید. این کار لکه را بزرگتر کرده و کار پاکسازی را دشوار تر می کند. همچنین برای ضربه زدن به محل لکه از نیروی زیادی استفاده نکنید. این کار لکه را به بخش های عمیق تر فرش منتقل می کند.
چگونه لکه لاک را بدون پخش شدن پاک کنیم
چگونه لکه لاک را بدون پخش شدن پاک کنیم

نتیجه گیری:

در نتیجه، پاک کردن لاک از روی فرش می‌تواند یک کار چالش‌برانگیز باشد، اما با رعایت نکاتی که بیان شد، می‌توانید بهترین روش را برای پاکسازی لاک از فرش پیدا کنید. سریع عمل کنید، از مواد شیمیایی مناسب استفاده کنید، استفاده از پارچه نرم می‌تواند به شما کمک کند تا فرش خود را به صورت کامل و بدون آسیب پاک کنید. در صورت نیاز، شما می توانید از خدمات یکی قالیشویی معتبر کمک بگیرید.

برچسب: پاك كردن لكه لاك از روي فرش دستباف، پاک کردن لکه لاک از فرش، پاك كردن لكه لاك از روي فرش