معتبرترین و بهترین قالیشویی کرج - قالی شویی کرج

خطوط ویژه

راهکارهای ازبین بردن بوی بد فرش

برای از بین بردن بوی بد فرش چه باید کرد؟

فرش ها به عنوان یک عضو غیر قابل جایگزینی در خانه ها در معرض انواع آلودگیها هستند. بقایای مواد غذایی، گرد و غبار و حضور حیوانات خانگی همگی تاثیر مستقیم بر ایجاد بوی نامطبوع در فرش دارند. فرش ها بعد از شسته نشدن به مدت طولانی ممکن است با مشکل بوی بد رو به رو شوند. فقط کافیست لیوانی آب بر روی یک فرش کثیف بریزد، در این صورت بوی بد ناشی از مواد و آلودگیهای مانده بر روی فرش بسیر آزاردهنده خواهد بود. برای از بین بردن بوی بد فرش بهتر است در فواصل زمانی مشخصی شستشو انجام شود. درصورتیکه مهارت و شرایط لازم برای شستشو و برطرف کردن بوی بد فرش ها را ندارید بهتر است از یک قالیشویی متخصص و با سابقه کمک بخواهید. ازبین بردن بوی بد فرش

روشهای برطرف کردن بوی بد فرش:

  • تمیز کردن منظم:

راهکار اول و مهم برای برطرف کردن بوی بد فرش، تمیز کردن منظم آن است. برای این کار می‌توانید از جاروبرقی استفاده کنید تا گرد و غبار و مواد معلق را از روی فرش بردارید. این کار به کاهش ذرات آلی و آلودگی‌های موجود در فرش کمک می‌کند و بوی آن را بهبود می‌بخشد.
  • استفاده از لیموترش:

لیموترش را نصف کرده و روی قسمت بد بوی فرش قرار دهید. اجازه دهید تا مدت کوتاهی بگذرد. سپس لیمو را برداشته و محل را تمیز کنید. لیموترش به ازبین رفتن باکتریهای موجود در فرش کمک کرده و عملا منبع ایجاد بود نامطبوع را حذف می کند.
  • ترکیب جوش شیرین و اسانس های معطر:

برای این منظور اسانس های معطر را با جوش شیرین ترکیب کنید سپس موار را روی قسمت بد بوی فرش بریزید و اجزه دهید چند دقیقه باقی باند. سپس بوسیله جاروبرقی مواد را پاک کنید.
  • جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین به تنهایی نیز برای برطرف کردن بوی نامطبوع فرش کارساز است. برای این کار جوش شیرین را روی فرش ریخته و بوسیله یک فرچه (نباید زبر باشد) جوش شیرین راتا لایه های فرش وارد کنید. اجازه دهید تا ۱۲ تا ۲۴ ساعت زمان بگذرد.سپس با جاروبرقی جوش شیرین را پاک کنید. بوی نامطبوع کاملا رفع خواهد شد. استفاده از جوش شیرین برای برطرف کردن بوی بد ناشی از ادرار حیوانات خانگی بسیار رایج است. برای این کار کافیست محلی را که حیوان ادار کرده بوسیله یک دستمال خشک کنید. سپس آب و سرکه را با یکدیگر ترکیب کنید و بر روی محل بریزید. و اجازه دهید کمی بماند. در مرحله بعد جوش شیرین را با شوینده مناسب فرش ترکیب کنید و بوسیله یک برس روی محل ریخته و برس بکشید. سپس اجازه دهید تا مواد خشک شود. در مرحله آخر بوسیله جاروبرقی جوش شیرین را از سطح فرش تمیز کنید.
  • استفاده از ماده بوراکس:

بوراکس یکی از موادی است که به عنوان یک نمک قلیایی شناخته می شود. استفاده از این ماده برای برطرف کردن بوی بد فرش رایج است. برای برطرف کردن بوی بد می توانید این نمک را روی فرش بریزید و بین ۳۰ دقیقه تا یک ساعت صبر کنید. سپس بوسیله جاروبرقی بوراکس را از سطح پاک کنید. خواهید دید که بوی بد به راحتی و به طور کامل حذف خواهد شد، ازبین بردن بوی بد فرش

نکاتی برای برطرف جلوگیری از ایجاد بود بد در فرش

  • درصورتیکه انواع مایعات بر روی فرش شما ریخته شد خیلی سریع برای خشک کردن آن و برطرف کردن لکه افدام کنید.
  • به طور منظم فرش های خود را نظافت کرده و شستشو دهید. این کار به پاک شدن مواد آلاینده و گرد و غبار کمک می کند.
  • درصورتیکه فرش را در منزل شستشو میدهید مقدار شوینده را تنظیم کنید تا خیلی زیاد و یا کم از آن استفاده نکنید. در صورتیکه شوینده زیادی برای شستشو استفاده کنید ممکن است به طور کامل آبکشی نشده و ذرات شوینده در بین الیاف فرش باقی بماند.
  • فرش بعد از شستشو نیاز به خشک شدن کامل دارد. درصورتیکه به طور کامل خشک نشده باشد زمینه ایجاد بوی نامطبوع را ایجاد میکند.
  • سعی کنید تا محیط قرار گیری فرش دارای تهویه مناسب باشد تا از ایجاد بوی نامطبوع جلوگیری شود.
ازبین بردن بوی بد فرش

نتیجه گیری:

در نهایت، برطرف کردن بوی بد فرش نیازمند صبر و استمرار است. ممکن است نیاز به تکرار روش‌ها و استفاده از چندین روش باشد تا بوی بد به طور کامل از بین برود. با توجه به شرایط و نوع فرش، از روش‌های مختلف ذکر شده استفاده کنید و تجربه کنید تا به بهترین راه‌حل برای شما برسید. در صورتی که بوی بد فرش همچنان باقی بماند و راهکارهای ساده کار ساز نباشد، ممکن است نیاز به تمیز کردن عمیق‌تر فرش باشد. در این صورت، می‌توانید از خدمات حرفه‌ای قالیشویی استفاده کنید. این خدمات معمولاً از تجهیزات و مواد شیمیایی ویژه برای تمیز کردن فرش استفاده می‌کنند و می‌توانند بوی نامطبوع را بهبود بخشند. حرفه‌ای‌ها می‌توانند فرش را با استفاده از روش‌هایی مانند شستشوی مبتنی بر بخار، شستشوی خشک یا استفاده از مواد شیمیایی مناسب، تمیز کنند. با تمیز کردن عمیق‌تر، ذرات آلودگی و بوی بد بیشتری از فرش حذف می‌شوند. برچسب: از بین بردن بوی بد فرش با جوش شیرین، از بین بردن بوی بد فرش خیس، از بین بردن بوی بد نم فرش، از بین بردن بوی بد از فرش، از بین بردن بوی بد فرش بعد از شستن، برای از بین بردن بوی بد فرش چکار کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *