معتبرترین و بهترین قالیشویی کرج - قالی شویی کرج

خطوط ویژه

ترفندهای خانگی جمع کردن مو از فرش

چگونه موهای روی فرش و موکت را جمع کنیم؟

یکی از مشکلاتی که در تمامی خانه ها وجود دارد وجود مو روی فرش و موکت است. در بسیاری از موارد حتی با جاروبرقی کشیدن خانه تمامی این موها از روی فرش و موکت جمع نمی شود و مقداری از آن چسبیده به موکت و فرش باقی می مانند. بنابراین جاروبرقی هم راه حل مناسبی برای این مشکل نیست. در ادامه راه کارهای کاربردی برای رفع مشکل توضیح داده خواهد شد.

جمع کردن مو از فرش

روش های جمع کردن مو از روی فرش:

  • روش ۱: استفاده از نرم کننده، برس و آب

برای این روش باید چند قطره از نرم کننده را درون بطری آب ریخته و روی فرش اسپری کنید. سپس بوسیله یک برس مناسب در جهت خواب فرش برس بکشید. سپس اجازه دهید تا فرش خشک شود. در این روش در صوررتیکه برس مناسبی در دسترس ندارید می توانید از جارئوبرقی استفاده کنید.

  • روش ۲: استفاده از جاروبرقی

امروزه بیشتر جاروبرقی های جدید تولیدی یک سری جداگانه برای تمیز کردن موهای روی فرش دارند. شما می توانید به راحتی بوسیله جاروبرقی خود تمام موها را از سطح فرش جمع کنید. لازم به ذکر است بعد از هربار استفاده از جاروبرقی برای جمع کردن مو بهتر است کیسه آن تعویض شده و سری مخصوص کاملا تمیز شود تا مشکلی برای جاروی شما ایجاد نشود.

  • روش ۳: استفاده از تی 

برای این روش نیاز به ترکیب نرم کننده و آب داریم . تی را بوسیله این ترکیب مرطوب کرده و روی سطح فرش بکشید. این کار به جمع شدن موها از سطح فرش و موکت کمک شایان توجهی می کند.

  • روش۴: استفاده از بادکنک

شاید برای شما جالب باشد که می شود با بادکنک هم موهای روی فرش را جمع کرد. یک بادکنک را باد کنید و کمی روی فرش مالش دهید تا الکتریسیته ساکن تولید شود. سپس آن را بر روی فرش و موکت حرکت دهید تا موهای اضافی روی سطح فرش و موکت را به خود بگیرد. سپس بادکنک را دور بیاندازید. این روش یکی از روش های کم هزینه و مناسب برای جمع کردن مو از فرش است.

 

جمع کردن مو از فرش

  • روش ۵: استفاده از برس‌های مخصوص جمع‌آوری مو

برس‌هایی وجود دارند که به‌طور خاص برای جمع‌آوری موهای ریخته روی فرش طراحی شده‌اند. این برس‌ها موها را جمع‌آوری کرده و به طور کامل از فرش جدا می‌کنند.

  • روش ۶: استفاده از چسب مو

چسب‌های مخصوص جمع‌آوری مو نیز موجود هستند. این چسب‌ها را روی موهای سطح فرش چسبانده شده و موهای روی فرش به آن می چسبند. با جدا کردن چسب ها موها به راحتی جدا می شوند. فقط توجه داشته باشید که باید به آهستگی چسب را از فرش جدا کنیاد تا الیاف فرش آسیب نبینند.

  • روش ۷: استفاده از بخارشوی

استفاده از بخارشوی هم یکی از روش های موثر برای جمع کردن موهای روی فرش است. این روش به جمع آوری مو و گرد و غبار به طور هم زمان کمک می کند. همچنین در صورتیکه روی فرش لکه های مختلفی وجود داشته باشد به پاک کردن که ها از روی فرش نیز کمک می کند. لازم به ذکر است درصورتیکه لکه ها قدیمی هستند با بخارشوی نمی توان آنها را به طور کامل پاک کرد و نیاز به سپردن فرش به قالیشویی معتبر در کرج، تهران و هر شهر دیگری که ساکن هستید می باشد.

 

جمع کردن مو از فرش

نتیجه گیری:

نتیجه‌گیری از موضوع مورد بحث، این است که جمع‌آوری موهای روی فرش و موکت می‌تواند به روش‌های مختلفی انجام شود. استفاده از برس‌ها و جاروهای مخصوص جمع‌آوری مو می‌توانند به شما در جمع‌آوری موهای ریخته شده بر روی فرش و موکت کمک کنند. همچنین استفاده از آب و نرم کننده یکی دیگر از روشهای مناسب برای پاک کردن مو از روی فرش ایت. استفاده از چسب مخصوص، بادکنک و تی دیگر روش های کاربردی برای جذب موهای اضافی از فرش است. نوار چسب‌ هم به عنوان یک راه حل ساده می‌تواند به جمع‌آوری موهای به سختی دسترسی‌پذیر کمک کند.

لازم به ذکر است بهتر است هر روش را با توجه به نوع فرش خود انتخاب کنید و در صورتیکه از آب استفاده می کنید اجازه دهید تا فرش شما کاملا خشک شود تا از رشد باکتریها و ایجاد بوی نامطبوع در فرش جلوگیری شود. علاوه بر این، بهتر است جمع‌آوری موها را به‌صورت منظم انجام داده و نسبت به پیشگیری از ایجاد توده‌های بزرگ مویی توجه کنید. با رعایت این نکات، می‌توانید فرش و موکت خانه‌تان را همیشه تمیز و مرتب نگه دارید و از مشکل موهای ریخته شده جلوگیری کنید.

برچسب: جمع کردن مو از روی فرش، تمیز کردن مو از فرش، روش های تمیز کردن مو از موکت و فرش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *