معتبرترین و بهترین قالیشویی کرج - قالی شویی کرج

خطوط ویژه

روش تمیز کردن مبل مخمل در خانه

چگونه مبلمان مخمل را در خانه نظافت کنیم؟

مبلمان مخمل یکی از انواع مبلمان است که به فضای خانه گرمی و زیبایی خاصی می بخشد. اما نسبت به سایر انواع مبلمان نیاز به نگهداری و رسیدگی بیشتری دارد. جنس رویه این مبلمان حساس تر از پارچه است و شستشو و نگهداری آن ها بسیار زمان بر و نیازمند دقت است. درصورتی که برای شستشوی مبلمان مخمل مهارت و اطلاعات کافی را ندارید بهتر است تا تمیز کردن مبلمان مخمل خود را به یک مبلشویی معتبر بسپارید. به طور کلی شستشوی مبلمان در خانه کاری نسبتا دشوار است. نداشتن اطلاعات کافی در زمان شستن مبلمان می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای شما ایجاد کند.

شستشوی مبلمان مخمل

مراحل تمیز کردن مبل مخمل

مرحله ۱: گرد و خاک را از مبلمان بوسیله جاروبرقی پاک کنید. برای این کار از سری مناسب استفاده نمایید.مرحله ۲: شوینده مناسب را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که بهترین شوینده ها شوینده های خنثی و ملایم هستند. شوینده های قوی ممکن است به پارچه مبل شما آسیب برسانند.مرحله۳: از برس نرم و یا اسفنج نرم استفاده کنید تا آسیبی به پارچه مبلمان شما وارد نشود. ابر را به شوینده آغشته کرده و به  اهستگی روی مبلمان بکشید. از اعمال فشار زیاد برای شستشوی مبل خودداری کنید. همچنین توجه داشته باشید که ابری که استفاده می کنید رطوبت زیادی نداشته باشد و باعث خیس شدن مبل نشود. برای شستشوی مبلمان نیازی به استفاده از آب زیاد نیست.مرحله ۴: اگر لکه های روی مبلمان پاک شده اند آن را خشک کنید. برای این کار می توانید از یک پارچه تمیز و خشک استفاده کنید. بهتر است مبلمان را در فضایی با تهویه مناسب رار دهید. توجه داشته باشید از قرار دادن مبلمان در مقابل نور خورشید خودداری کنید.
شستشوی مبلمان مخمل

شوینده های مناسب برای شستشوی مبل مخمل:

  1. آب و صابون : این ترکیب یکی از ترکیبات خانگی پرطرفدار است. صابون را در آب حل کرده و دستمالی را به محلول آغشته کنید. آب اضافی را بگیرید تا پارچه رویه مبل بیش از خیس نشود. این کار ممکن است به ابر داخل مبل آسیب برساند و زمان خشک شدن را طولانی تر کند. سپس دستمال را روی لکه ها بکشید تا پاک شوند.
  2. آبلیمو، آب و جوش شیرین: این ترکیب برای پاک کردن لکه های قدیمی تر استفاده می شود. اگر روی مبل شما لکه های مختلفی دارد مثلا برای پاک کردن لکه چای، قهوه و مواد غذایی هست بهتر است برای پاک کردن آن ابتدا از این ترکیب استفاده کنید و بعد از پاک کردن لکه کل مبل را با آب و صابون تمیز کنید.
  3. استفاده از بخارشوی: این روش یکی از روش های خانگی پر کاربرد، راحت و موثر است که برای انجام آن کافی است مبلمان را جاروبرقی کشیده و سپس بخار شوی را روشن کنید.  شوینده مناسب مبلمان را در مخزن مخصوص بریزید و بعد از روشن کردن بخارشوی صبر کنید تا گرم شود. سپس مبلمان را تمیز کنید. ت.جه داشته باشید که از گرفتن سره ی بخارشوی بر روی یک نقطه برای مدت طولانی خودداری کنید. این کار به مخمل آسیب وارد می کند.
  4. شامپو فرش: یکی دیگر از روش های موثر استفاده از شامپو فرش است. شامپوی مناسب را انتخاب کرده و در آب حل کنید. سپس و بوسیله یک دستمال مرطوب آن را روی لکه های مبل کشیده و آ نها را تمیز کنید. سپس مبل را خشک کرده تا از بروز بوی نامطبوع در فرش جلوگیری کنید.

شستشوی مبلمان مخمل

نتیجه گیری

مبلمان مخمل به عنوان یکی از آیتم های جذاب که فضای خانه را جلوه ی ویژه ای می بخشد نیازمند شستشو و نگهداری ویژه ای است. پارچه مخمل نسبت به سایر پارچه های بکار رفته در مبلمان حساس تر است و احتمال بیشتری دارد که آسیب دیده و جلوه خود را از دست دهد. بهتر است برای شستشوی مبلمان مخمل خود در صورتی که از وسایل لازم و دانش کافی برخوردار نیستید از یک مجموعه معتبر برای شستشوی مبلمان خود بهره بگیرید. استفاده از شوینده های قوی برای ازبین بردن لکه های قدیمی روی مبلمان و فرش می تواند آسیب جدی به آنها وارد کند. بنابراین درصورتی که لکه ها با روش های متداول در خانه پاک نشد از یک مجموعه مجاز مبلشویی و قالیشویی در کرج، تهران و یا هر منطقه دیگری که که ساکن هستید کمک بگیرید. پرسنل این مجموعه ها می توانند بدون آسیب به مبل و فرش شما لکه ها را پاک نمایند.

برچسب: شستشوی فرش کنف، تمیز کردن فرش کنفی، چگونه فرش کنفی را تمیز کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *